2020 Jr Airedale RelaysAlma, AR
3/10/2020

< Back

#5 Boys 400 Meters Results

Finals

PL Athlete Team Time Pts HPL
1 GRANDSTAFF, Landry Chaffin Junior 54.66 10 6 (1)
2 NAPIER, Remy West Fork Middle School 55.13 8 6 (2)
3 MANN, Cade Pea Ridge Junior High 57.10 6 6 (3)
4 WHITMORE, Denarion Kimmons Jr. High 57.53 5 5 (1)
5 MONDRAGON, Marco Waldron High School 58.11 4 4 (1)
6 COX, Jackson Pottsville High School 58.12 3 6 (4)
7 ANDERSON, Evan Pea Ridge Junior High 58.92 2 6 (5)
8 ROBERTS, Stephen Providence Classical Christian A 59.24 1 4 (2)
9 DIAZ, Andrew Chaffin Junior 59.33   6 (6)
10 GAITHER, Jackson Greenland High School 1:00.36   4 (3)
11 FIELDING, Whitley Waldron High School 1:00.44   5 (2)
12 HUSONG, Brodie Providence Classical Christian A 1:01.00   3 (1)
13 GRANADOS, Sean Northridge Middle School 1:01.14   5 (3)
14 MEADORS, Tucker Greenland High School 1:01.25   5 (4)
15 PERKINS, Bryce Shiloh Christian School 1:01.46   2 (1)
16 ODOM, JT Shiloh Christian School 1:01.60   2 (2)
17 MENDOZA, Daniel Darby Jr. High 1:01.61   3 (2)
18 EBY, Xain Dover High School 1:01.79   5 (5)
19 SAUCEDO, Jocsan Clarksville Junior High 1:01.96   4 (4)
20 ORTIZ, Carlos St Joseph Catholic School 1:02.74   4 (5)
21 SMITH, Gabe Northridge Middle School 1:03.10   5 (6)
22 JONES, Joseph Van Buren Junior High 1:03.83   2 (3)
23 FLANAGAN, Dillon Alma Junior High 1:03.85   3 (3)
24 DELAP, Luke St Joseph Catholic School 1:04.15   4 (6)
25 SUMMERS, Shiloh Van Buren Junior High 1:04.22   1 (1)
26 STEWERT, Talon Lamar Junior High 1:04.36   5 (7)
27 WHITE, Johnathon Ozark High School 1:04.49   1 (2)
28 ERICKSON, Cade West Fork Middle School 1:04.62   3 (4)
29 WALKER, Beau Clarksville Junior High 1:05.76   3 (5)
30 WILSON, Clay Dover High School 1:06.06   1 (3)
31 BISHOP, Brandon Alma Junior High 1:06.70   3 (6)
32 ZALAYA, Angel Darby Jr. High 1:07.13   3 (7)
33 DEAN, Stone Greenwood Junior High 1:07.67   1 (4)
34 QUINALTY, Austin Mansfield High School 1:07.86   2 (4)
35 PARKER, Bradley Lamar Junior High 1:08.10   3 (8)
36 STEWART, Christian Butterfield Middle School 1:08.25   1 (5)
37 BREEDEN, Bryce Cedarville High School 1:08.47   2 (5)
38 DUVALL, Miles Pottsville High School 1:11.16   2 (6)
39 ALLISON, Winston Mansfield High School 1:12.53   1 (6)
40 CLARK, RaSean Kimmons Jr. High 1:14.13   2 (7)
41 SACKPRASEUTH, Andrew Butterfield Middle School 1:20.45   2 (8)
DEAN, Slade Greenwood Junior High DNS  
WATERMAN, Noah Cedarville High School DNS  
ARCHER, Kyle Ozark High School DNS  
PATTERSON, Akeilius Russellville Junior High DNS  
LABORIEL, Lwvenchy Ramsey Jr. High DNS  
KIRSE, Evan Russellville Junior High DNS  

Finals Section: 1

HPL Athlete Team Time Pts
1 SUMMERS, Shiloh Van Buren Junior High1:04.22  
2 WHITE, Johnathon Ozark High School1:04.49  
3 WILSON, Clay Dover High School1:06.06  
4 DEAN, Stone Greenwood Junior High1:07.67  
5 STEWART, Christian Butterfield Middle School1:08.25  
6 ALLISON, Winston Mansfield High School1:12.53  
DEAN, Slade Greenwood Junior HighDNS  


Finals Section: 2

HPL Athlete Team Time Pts
1 PERKINS, Bryce Shiloh Christian School1:01.46  
2 ODOM, JT Shiloh Christian School1:01.60  
3 JONES, Joseph Van Buren Junior High1:03.83  
4 QUINALTY, Austin Mansfield High School1:07.86  
5 BREEDEN, Bryce Cedarville High School1:08.47  
6 DUVALL, Miles Pottsville High School1:11.16  
7 CLARK, RaSean Kimmons Jr. High1:14.13  
8 SACKPRASEUTH, Andrew Butterfield Middle School1:20.45  


Finals Section: 3

HPL Athlete Team Time Pts
1 HUSONG, Brodie Providence Classical Christian A1:01.00  
2 MENDOZA, Daniel Darby Jr. High1:01.61  
3 FLANAGAN, Dillon Alma Junior High1:03.85  
4 ERICKSON, Cade West Fork Middle School1:04.62  
5 WALKER, Beau Clarksville Junior High1:05.76  
6 BISHOP, Brandon Alma Junior High1:06.70  
7 ZALAYA, Angel Darby Jr. High1:07.13  
8 PARKER, Bradley Lamar Junior High1:08.10  


Finals Section: 4

HPL Athlete Team Time Pts
1 MONDRAGON, Marco Waldron High School58.11 4
2 ROBERTS, Stephen Providence Classical Christian A59.24 1
3 GAITHER, Jackson Greenland High School1:00.36  
4 SAUCEDO, Jocsan Clarksville Junior High1:01.96  
5 ORTIZ, Carlos St Joseph Catholic School1:02.74  
6 DELAP, Luke St Joseph Catholic School1:04.15  
WATERMAN, Noah Cedarville High SchoolDNS  
ARCHER, Kyle Ozark High SchoolDNS  


Finals Section: 5

HPL Athlete Team Time Pts
1 WHITMORE, Denarion Kimmons Jr. High57.53 5
2 FIELDING, Whitley Waldron High School1:00.44  
3 GRANADOS, Sean Northridge Middle School1:01.14  
4 MEADORS, Tucker Greenland High School1:01.25  
5 EBY, Xain Dover High School1:01.79  
6 SMITH, Gabe Northridge Middle School1:03.10  
7 STEWERT, Talon Lamar Junior High1:04.36  
PATTERSON, Akeilius Russellville Junior HighDNS  


Finals Section: 6

HPL Athlete Team Time Pts
1 GRANDSTAFF, Landry Chaffin Junior54.66 10
2 NAPIER, Remy West Fork Middle School55.13 8
3 MANN, Cade Pea Ridge Junior High57.10 6
4 COX, Jackson Pottsville High School58.12 3
5 ANDERSON, Evan Pea Ridge Junior High58.92 2
6 DIAZ, Andrew Chaffin Junior59.33  
LABORIEL, Lwvenchy Ramsey Jr. HighDNS  
KIRSE, Evan Russellville Junior HighDNS